Úřední deska
Tisk článku

Vláda vyhlásila "NOUZOVÝ STAV"

Platit začal od 14:00 po dobu 30 dnů. Od pátku 6:00 se také plošně zakazují veškeré akce, které přesahují počet 30 osob. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky, trhy a další akce. Zákaz se nevztahuje na nevztahuje na schůze a zasedání ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů a na pohřby.

Zakazuje se také pobyt v restauracích a hospodách mezi 20–8 hodinou a posilovnách. A úplný zákaz platí pro provozovatelny, které poskytují stravovací služby v nákupních centrech. Vláda také rozšířila zákaz výuky o základní umělecké školy.

Od půlnoci z pátku na sobotu budou zavedeny kontroly na 11 hraničních přechodech s Německem a Rakouskem. Úplné zavření hranic by v tuto chvíli bylo podle něj příliš komplikované. Policie také začne kontrolovat lidi, jestli dodržují nařízenou karanténu.

 

Vláda vyhlásila zákaz vstupu pro všechny cizince z rizikových oblastí. Opatření se dotýká 13 oblastí: Čína, Korea, Írán, země EU – Německo, Rakousko, Itálie, Norsko, Holandsko, Belgie, Dánsko, Francie, Španělsko a Velká Británie.

„Platí zároveň zákaz vstupu českých občanů do těchto rizikových oblastí,“

Zaměstnanci budou dál chodit do práce, malé děti budou dál chodit do školky. Základní, střední a vysoké školy zůstanou zavřené. Nově budou povinně zavřené i Základní umělecké školy.

text usnesení vlády i nařízení naleznete zde:

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
usneseni-vlady-ceske-republiky-o-vyhlaseni-nouzoveho-stavu-pro-uzemi-ceske-republiky.pdf 73.8 Kb
opatreni-nouzovy-stav.pdf 131.1 Kb
Tisk článku